Uzman KlINIK PSIKOLOG Ayşe Canan Altındaş

Kurucu, Yurtdışı Eğitim Danışmanı, Psikoterapist

Uzman Klinik Psikolog Ayşe Canan AltındaşLiseyi Robert Kolej’de, üniversiteyi Amerika’da tam burslu Washington University in St. Louis’te Psikoloji ve Ekonomide çift anadal yaparak Magna Cum Laude bitirdim. Üniversite sonrası Amerika’dan Türkiye’ye döndüm ve 1 sene boyunca yabancı bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasının Türkiye temsilcisi olarak çalıştım. Bilgi Üniversitesi’ndeki Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi ikizlik ve terapi odasında otistik belirtiler gösteren çocuklar üzerine yazdığım, Sükut Altındır: 4.5 Yaşında Çift Yumurta İkizi Bir Erkek Çocuğunun Sessiz Oyununun Teorik Araştırması başlıklı proje ile bitirdim. Aynı zamanda Dr. Yankı Yazgan‘a ait Güzel Günler Kliniği‘nde klinik stajımı tamamladım ve de Bilgi Üniversitesi’nde Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA) ile ortak yürütülen Suriyeli Çocukları Okula Hazırlama ve İstanbul’da Yaşama Entegre etme projesinin psikolojik ayağını yürüttüm. Şu anda Nişantaşı’ndaki ofisimizde yurtdışı eğitim danışmanlığı, kariyer danışmanlığı ve psikanalitik odaklı psikoterapi hizmeti sunmaktayım. Ofisimizde lise ve üniversite öğrencilerine Amerika ve İngiltere’deki lisans ve yüksek lisans programlarına girişte danışmanlık yapılmakta ve kariyer hedeflerini belirlemede destek verilmektedir. Ayrıca çocuk ve genç yetişkinlere psikoterapi hizmeti de sunulmaktadır.

Psikolojik çalışmada uzmanlaştığım alanlar:

  • Otistik (kapanma) ve psikotik (dağılma) belirtiler gösteren çocukların psikanalitik odaklı terapisi
  • Duygusal sorunlar yaşayan ergenlerle terapi (Bireyselleşme, ayrışma ve bağımsızlaşma sorunları)
  • Genç yetişkinlerin (üniversite çağı ve üniversite sonrası) terapisi
  • Ailelerle çalışma (Nesiller arası aktarım, geniş aile tarihçesinin işlenmesi)

Sorularınız ve randevularınız için canan.altindas@pavlovspartner.com‘a mail atabilirsiniz.
LinkedIn sayfamı ziyaret etmek için: Ayşe Canan Altındaş LinkedIn
Verdiğim seminerler hakkında bilgi edinmek için: Seminerler
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimizle öğrencilerimizin girdiği okulları görmek için: Referanslar

 

Uzman KlINIk PsIkolog Cansu Torun

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti

Uzman Klinik Psikolog Cansu Torun2007 yılında tam burslu olarak girdiğim İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2012 yılında mezun oldum.  Lisans eğitimim boyunca çeşitli sivil toplum örgütlerinde (TEGV ve Tarlabaşı Toplum Merkezi) gönüllü olarak çalıştım ve PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde staj yaptım.

2012-2015 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek lisans eğitimimin bir parçası olarak, 2013-2015 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Danışmanlık Merkezi’nde çocuk ve ergenlerle psikodinamik yönelimli terapi çalışmaları yaptım. Bitirme projemi “Kız Babalarının Kızının Yaşamının İlk Senesindeki Fiziksel ve Psikolojik Varlıklarının, Kızın Ödipal Gelişimine Etkileri” üzerine yazdım.

2011-2015 yılları arasında PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Uzman Pedagog Feriha Dildar Şenkaya’nın asistanlığını yaptım ve ev servisi (özel eğitim gerektiren çocukların evde desteklenmesi) ekibinde çalıştım. 2014-2016 yılları arasında DOT Tiyatrosu’nda çocuk oyunculara psikolojik danışmanlık verdim.

Eylül 2016’dan beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde kısmi zamanlı uzman psikolog olarak çalışmaktayım. Diğer yandan özel ofisimizde duygusal ve ilişkisel zorlukları olan çocuklarla, ergenlerle ve genç yetişkinlerle psikodinamik terapi ve oyun terapisi yapmakta ve anne-babalara danışmanlık vermekteyim.

Sorularınız ve randevularınız için cansu.torun@pavlovspartner.com‘a mail atabilirsiniz.

LinkedIn sayfamı ziyaret etmek için: Cansu Torun LinkedIn


UZMAN KLINIK PSIKOLOG Merve Özgüle

Çocuk ve Ergen Psikoterapisti

Uzman Klinik Psikolog Merve ÖzgüleBoğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle 2012 yılında mezun oldum. Daha sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladım. Eğitim hayatım boyunca Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Kliniği , Prof. Dr. Bengi Semerci Enstitüsü ve PSI Gelişim, Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde stajyer olarak görev aldım. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans programı bünyesindeki psikolojik danışmanlık merkezinde iki yıl boyunca stajyer olarak görev aldım. Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Bernard Van Leer Vakfı işbirliği ile yürütülen ‘Çocuklarda Şiddet Algısı’ projesinde araştırma asistanı olarak görev aldım ve yüksek lisans tezimi bu proje kapsamında hazırladım.
Çocuklarla ve ergenlerle psikodinamik yönelimli terapi çalışmalarına devam etmekteyim.